חינוך חברתי

                "ערך כל אדם - כפי מה שהוא יודע."
                                                             - רבי שלמה אבן גבירול

מובילי החינוך בישיבת אלוני הבשן מאמינים שהדרך להעצים את תלמידינו היא על ידי הקנית ידע, ולהפגיש אותם דווקא עם מה שלא תמיד מעניין אותם, כי ככל שהם יפגשו עם דמויות מענינות בעבר ובהווה ככל שהם יפגשו עם התרבות וההיסטוריה של עם ישראל ככל שנגדיל את את השפה ונרחיב את השיח שלהם כך נעלה את ערכם כלפי חוץ והכי חשוב כלפי עצמם.

עיקרי התוכנית:
1. מפגש עם רבנים אנשי ציבור ודמויות ציבוריות המעבירות לתלמידים ערך נוסף האידיאל הוא להביא לישיבה בכל חודש דמות אחת או יותר שתשוחח עם התלמידים ויעבירו את סיפורים.
2. הבאת התלמידים למקומות היסטורים חשובים לעם היהודי ולמורשת שלנו ע"י ימי סיור.
3. פתיחת אופקים "כי ידע זה כוח" הבאת התלמידים לסיורים מרחיבי דעת כמו מכון ויצמן מוזיאון המדע וכו'
4. ימי ההתנדבות ,שאדם נותן הוא מרגיש שיש לו בעצמו ולכן תלמידי הישיבה יוצאים לימי התנדבות ולפרויקטים של התנדבות מתוך רצון לתת למען מישהו אחר ומתוך זה גם לקבל.
5. הכנה לחיים עצמאיים,החינוך הפנימיתי הוא גם חינוך מאוד "מחבק" הארוחות ההסעות הכל ניתן ולכן חשוב לנו להכין את התלמידים לעצמאות אישית שבה יוכלו להתמודד עם החיים שבדרך.
6. שיח שיח ושיח, הרחבת "מעגלי הקסם" פעילות המדריך שעת המחנך ושעת כישורי חיים, להפגיש את התלמידים שלנו עם טקסטים שמחיבים חשיבה, לתת להם להתבטא ולהוציא מהם את מה שהם חושבים רוצים וחולמים.
7. הכנה לשרות משמעותי "אין ספק שמכל האתגרים שבצבא, האתגר האנושי הוא הגדול מכולם."(תא"ל איתיאל דגני בשיחה עם פקודיו) להעביר לתלמידים את כל הידע האפשרי לפני גיוסם לצה"ל ,דרך הגדנ"ע בעקבות לוחמים הכנה לקראת שרות דרך מורשת קרב .
8. הכנה לקראת בחירת מכינה וישיבת הסדר, " אל תאמר לכשאפנה אשנה, שמא לא תפנה". (מסכת אבות ב' ד') להפגיש את תלמידי הישיבה עם עולם המכינות וישיבות ההסדר מתוך רצון שיחיו בעולמה של תורה לפני גיוסם לצה"ל.

 

accessibility